Ana içeriğe atla

Bahreyn Hükümeti Bitcoini Resmen Kabul Ediyor


Bahreyn, blok zinciri teknolojilerinin “ülke düzeyinde” benimsenmesine doğru geniş bir ilgi ortamında, bitcoin gibi dijital paraları benimsediğini belirtti.
Basra Körfezi’ndeki 30’dan fazla adadan oluşan anayasal bir monarşi olan Bahreyn Krallığı, bölgede bir FinTech merkezi haline gelmeye başlamasını memnuniyetle karşılıyor.Bahreyn’in başkenti Manama’daki MIT Yenilik Forumu’nda konuşan Bahreyn Ekonomik Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Halid Al Rumaihi, ülkede düzenleyici bir sandbox kurma planlarını açıkladı. EDB, ülkenin ekonomik kalkınma stratejisini planlamak ve uygulamakla görevli bir devlet kurumudur.
Etkinlikte kripto para birimleri ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Al Rumaihi, The Hindu Business Line tarafından şu şekilde belirtildi:
Bitcoin’e açığız!
Özellikle, Al Rumaihi, Bahreyn’in Maliye Bakanlığı’nın ülkenin mali düzenleyicisi ve aynı zamanda  dijital para birimlerini benimsemeye çok hevesli olduğunu belirtti.
İlginçti ki, hükümet yetkilisi, Suudi Arabistan’daki bir dijital değişim operatörünün Bahreyn’de bir dövüş döşeme kurulması için araştırma yaptığını açıkladı. Al Rumaihi, “Bahreyn Merkez Bankası ile bunun üzerinde çalışıyoruz” dedi.
Ayrıca, Bahreyn’in dijital para birimi üzerinden tahvil çıkarabileceğini ileri sürerek Bahreyn’in dijital para birimlerini ne ölçüde benimseyebileceğini ve kullanabileceğini de açıkladı.
Özel sektördeki tüm dijital para birimiyle ilgili gelişmeler, ülkenin merkez bankası tarafından yakınlarda açıklanan düzenleyici bir sanal alanda gerçekleşecek ve bölgedeki FinTech merkezi haline gelerek harekete geçecektir.
Al Rumaihi şunları söyledi:
Bu [düzenleme sandığı], Singapur’a ve Birleşik Krallık’ın bakışına çok benzer. Bu sadece konuşma değil. Onu başlattık. Web sitesine gidebilir ve başvuru süreci açıktır. Biz iş dünyasına açıktır.
CCN , bu yılın şubatında bildirdiği üzere Bahreyn, blokaj zinciri teknolojilerinin sistemik ve ülke çapında uygulanmasını hedefleyen büyük planları açıkladı.
O sırada konuşan Al Rumaihi şunları söyledi:
Ülke çapında kabul edilen blok zincirleme kabiliyeti, Bahreyn’in bu alanda bir öncü olarak yerini alması için büyük bir fırsattır.
Bahreyn, ertesi ay dünyadaki en önde gelen FinTech hub’ları olarak görülen ve Singapur ile FinTech anlaşması imzaladı . Ortadoğu monarşisi, bölgedeki FinTech ekosistemini kendi düzenleyici alanıyla tamamlamak için Singapur’un finansal teknolojilerdeki uzmanlığını kullanıyor.
Bahreyn’in yumuşak dostu tavrı  , hükümetlerin bit yelpazesine fren koyacağını defalarca iddia eden JP Morgan CEO’su Jamie Dimon tarafından yayınlanan açıklamaların aksini kanıtlıyor .

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mevcut Bitcoinler Nasıl Nakit Paraya Çevrilir Ve Dikkat Edilmesi Gereken Yöntemler

Bitcoin'i nakiteye çevirmek için, Bitcoin'inizi makul bir fiyata, tercih ettiğiniz yerel para birimine (türk lirası, dolar veya euro gibi) satmanıza izin verecek bir Bitcoin değişimi arayın. Bunun için alternatif olarak  Btcturk  sunucusuna göz atabilirsiniz.       Çoğu Bitkon borsasında, ana fiyatlarının üst kısmında veya yakınında bulunan bir borsada satış fiyatı veya alış fiyatı görüntülenir.  Satış fiyatı, temelde bir değişimin, bitcoin'unuzu dönüştürdüğünüzde ne kadar nakit alacağınızı hesaplamak için kullandığı şeydir. Tablolardaki  gösterilen fiyat gerçek zamanlı olup, genellikle birkaç saniyede bir güncellenir. Hangi alışveriş birimini kullanacağınızı seçerken aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız gerekir. Aksi halde yapacağınız işlem işkenceye dönüşebilir. Bunun için 5 noktaya dikkat edin; Dövizin tercih ettiğiniz para birimini destekleyip desteklemediği ve nakitinizi almak için tercih ettiğiniz yöntem  Nakite çevirirken ne kadar ücret alıyor?  (Giz

Türkiye’de Bitcoin Kabul Eden Yerlerin Listesi!

     Küresel bir boyut kazanan bitcoin, Türkiyede de nasibini aldı. Bitcoin satın almak yerine müşterilerinden hizmet veya mal karşılığı bitcoin talep eden firmalar hiç azınsanacak gibi değiller. İşte Türkiyede bitcoini kabul eden işletmeler. Şirket Yer Web 1e1consulting İstanbul 1e1consulting.com 3Dörtgen İstanbul 3dortgen.com 5Mbilişim Çevrimiçi http://www.5mbilisim.com ADVU Hukuk Aydın http://www.advuhukuk.com/ Adres Bilgisayar Kayseri adresbilgisayar.com AK İnşaat İstanbul facebook.com/akinsaat Alan Adları İzmir alanadlari.com Ata Fırça İstanbul atafirca.com Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri İzmir bilisimciniz.com Binbirçeşit Çevrimiçi binbircesit.com Exit Kaçış Oyunları Bursa bursaexit.com Defter Sepeti Kırtasiye İstanbul deftersepeti.com Demir Yapı İnşaat Lüleburgaz demiryapinsaat.com Doğan Perde İstanbul doganperde.com Dr. Ali ÖZGÜR Bursa homeopatinedir.com Ege Optik Kütahya facebook.com/ege Batman – Van Kahvaltı Batman facebook/van Internetq İs

BİTCOİN KAZANMANIN YOLLARI

      Bugün size mevcut bitcoin edinme yollarını, dikkat etmeniz gereken hususları yazacağım. Bitcoin, bir çok legal/illegal yoldan edinilebilir. Önemli olan bilmediğiniz veya güven vermeyen sitelerden uzak durmanız. Buyurun birlikte göz atalım. 1- Tıklama Başına Satoshi Veren Siteler  ( ayda ortalama 300-400 tl )                        Adından da anlaşılacağı üzere, bunlar reklamları izlemek veya web sitelerini ziyaret etmek için size küçük miktarda bitcoin verecek web siteleridir.  En popüler bitcoin web sitesi için google de ufak bir araştırma sizin için yeterli olacaktır. Bazı web siteleri daha fazla kazanmanız için belli miktarda yatırım talep edebilir. işte bu noktada musluk dediğimiz (faucest) '' bana kazandır bende sana kazandırayım '' mantığı devreye giriyor. Karar sizin. 2- Bitcoin Madenciliği                 Madencilik, ekipman yatırımı gerektiren ( ekran kartı, tam donanımlı pc) ve bolca zaman, araştırma, para gerektiren b